Szkoła Podstawowa w Morawczynie
   Strona Główna Galeria Zdjęć Styczeń 19 2019 02:43:21   
 Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria Zdjęć
Nasza miejscowość
Nasz patron
Kontakt
Wymagania edukacyjne
Statut Szkoły
Program wychowawczo-profilaktyczny
 Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 55
Najnowszy Użytkownik: iwona5
 Witamy
Witaj na stronie internetowej Szkoły Podstawowej
im. Wiktorii Baranówny w Morawczynie
  Nowa Era Komputera
Nowa era komputera


„Nowa era komputera- rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców , darmowe szkolenia dla mieszkańców Gminy Nowy Targ”
W dniu 31.12.2018 r. Gmina Nowy Targ, reprezentowana przez Wójta - Pana Jana Smarducha oraz Skarbnika Gminy - Panią Józefę Bryniarską , podpisała z Ośrodkiem Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu umowę na dofinansowanie realizacji projektu ''Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Gminy Nowy Targ''.
W ramach projektu zostaną zorganizowane bezpłatne szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych („Rodzic w internecie”, „Mój biznes w sieci”, „Moje finanse i transakcje w sieci” „Internet dla seniora (działam w sieciach społecznościowych)”, „Tworzę własną stronę internetową (blog), „Kultura w sieci”) dla 264 mieszkańców Gminy Nowy Targ w wieku powyżej 25 roku życia. Zajęcia będą się odbywać w szkołach podstawowych w miejscowościach Gminy Nowy Targ.
Projekt będzie realizowany w okresie od 4 lutego 2019 r. do 31 marca 2019 r.
Wartość projektu to kwota 147.840 zł.

Całość kosztów projektu pokryje, pozyskana przez Gminę Nowy Targ, dotacja ze środków UE, w ramach Działania 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych„ III Oś Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.

Dokumenty do pobrania :

- Regulamin
- Formularz zgłoszeniowy
- Oświadczenie uczestnika projektu
- Zgoda na przetwarzania danych osobowych
- Deklaracja uczestnictwa w projekcie
- Oświadczenie w sprawie wizerunku
- Rezygnacja uczestnictwa w projekcie

  Konkurs kolęd i pastorałe w Krempachach


Konkurs kolęd i pastorałek w Krempachach


zobacz zdjęcia
  Święto Patronki Szkoły


Święto Patronki Szkoły Podstawowej w Morawczynie

W dniu 20 grudnia społeczność Szkoły Podstawowej w Morawczynie obchodziła Święto patronki szkoły Wiktorii Baranówny. W tak ważnym dla nas Polaków roku jubileuszowym obchodzone od wielu lat święto społeczności szkolnej w Morawczynie nabrało również wyjątkowego znaczenia. Uczniowie, rodzice, dyrektor , nauczyciele oraz wielu wspaniałych gości zgromadzili się w miejscowym kościele na uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w intencji dwóch bohaterek- patronki szkoły w Morawczynie Wiktorii Baranówny i miejscowej góralki Florentyny Plewy oraz w intencji naszej Ojczyzny. Następnie wszyscy udali się pod Pomnik – miejsca rozstrzelania kobiet, gdzie delegacje gości i uczniów złożyły wiązanki kwiatów, została odśpiewana „Rota” oraz oddano cześć zamordowanym w tym miejscu kobietom minutą ciszy. Część oficjalna uroczystości miała miejsce w budynku remizy miejscowej OSP. Tegoroczne święto szkoły spotkało się z zainteresowaniem lokalnej społeczności. Świadczy o tym fakt, że wzięło w nim udział wielu mieszkańców wsi zarówno młodych, jak i starszych wiekiem, nauczycieli i rodziców. W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością pani Alina Kasiniak – st. wizytator nowotarskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Krakowie, zastępca wójta Gminy Nowy Targ - pan Marcin Kolasa, pan Stanisław Żółtek radny powiatu nowotarskiego, pan Piotr Łabuda -radny Gminy Nowy Targ oraz sołtys wsi, Tadeusz Morawa – syn przyjaciela Wiktorii Baranówny, pani Anna Rosak oraz pan Józef Żarnecki z Nowego Targu, pan Zbigniew Sikora z Nowego Bystrego, Józefa Łysa – córka Florentyny Plewy (rozstrzelanej wraz z Wiktorią Baranówną), pani Józefa Krzysica wieloletnia nauczycileka i dyrektor szkoły w Morawczynie, Rada Sołecka, Zarząd Spółki Leśnej, Zarząd OSP, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz wielu znamienitych gości z rodzinnej miejscowości Wiktorii Baranówny z Zielonek w osobach: pana Mariusza Zielińskiego- Dyrektora Biblioteki Publicznej w Zielonkach, pani Bożeny Nowak – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Zielonkach, pana Władysława Orzechowskiego – sołtysa wsi, rodziny Wiktorii Baranówny i mieszkańców Zielonek. W obchodach Święta wzięli udział również księża z parafii Św. Marcina w Klikuszowej – ks. Jan Mikołajczyk -wieloletni proboszcz parafii, ks. Józef Piotrowicz oraz pochodzący z Morawczyny ks. Jan Truty.
Dyrektor szkoły po przywitaniu gości zaprosiła na uroczysty patriotyczny program artystyczny nawiązujący do wydarzeń z czasów ostatniej wojny. Przedstawienie było dla wszystkich zebranych żywą lekcją historii, która na pewno na długo pozostanie w sercach i pamięci naszych gości. Działania szkoły rokrocznie zmierzają do utrwalenia w świadomości lokalnej wspaniałych postaw dwóch skromnych, a jednocześnie oddanych sprawom ojczyzny kobiet. Dzięki tym działaniom uczniowie szkoły uczą się i przekazują innym, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa historia i tradycja.zobacz zdjęcia
  Zajęcie Oddziału Przedszkolnego w czasie ferii
Informacja dla Rodziców Oddziału Przedszkolnego

Informujemy, że podczas ferii zimowych odbędą się zajęcia dydaktyczne dla dzieci z oddziału przedszkolnego.

  Wizyta Św. Mikołaja


W dniu 7 grudnia dzieci z naszej Szkoły odwiedził Święty Mikołaj.
Dzieci z klas 0 - III zostały obdarowane paczkami ufundowanymi przez zaprzyjaźnionego z naszą Szkołą pana Stanisława Żółtka.
Dziękujemy za pamięć i dobre serce !


zobacz zdjęcia
  Wizyta w Domu Opieki Społecznej w Zaskalu


Wizyta w Domu Opieki Społecznej w Zaskalu


zobacz zdjęcia
  Zawody sportowe tenisa stołowego


W dniu 15 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej w Waksmundzie odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjum Gminy Nowy Targ w Tenisie Stołowym – Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży. Nasi uczniowie w kategorii klas 4-6 jak i uczennice z klasy 7-8 w kategorii klasa 7-8 i III gimnazjum zajęli drużynowo 3 miejsce. Najwyżej sklasyfikowana została Sara Myrda, która zajęła indywidualnie 5 miejsce w mocno obsadzonym turnieju dziewczynek.
Skład reprezentacji szkolnej, która uczestniczyła w turnieju to: Brodzik Karolina, Truty Julia, Kikla Wiktoria, Łabuda Arkadiusz, Strzęp Tomasz, Łukasz Truty, Myrda Sara, Rudzka Anna, Habas Julia, Habas Patrycja.
Serdecznie gratulujemy Wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.


zobacz zdjęcia
  Akademia z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości


Akademia z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości


zobacz zdjęcia
  Pomagamy innym


"Pomagamy innym"


zobacz zdjęcia
  Konkurs poezji patriotycznej


Konkurs poezji patriotycznej


zobacz zdjęcia
  Dzień Papieski


"Dzień Papieski"


zobacz zdjęcia
Strona 1 z 12 1 2 3 4 > >>
 kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac... Gry Samochodowe
 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Shunt by:
124193 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl