Strona Główna Galeria Zdjęć Maj 23 2018 02:59:14

Witaj na stronie internetowej Szkoły Podstawowej
im. Wiktorii Baranówny w Morawczynie
  Zarządzenie Wóta ws. rekrutacji do oddziału przedszkolnego i klasy I

- Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego

- Oświadczenie o miejscu zamieszkania

- Rekrutacja do klasy pierwszej

- Rekrutacja do oddziału przedszkolnego

- Wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej

- Wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego

- Zgłoszenie do klasy pierwszej obwodowej szkoły podstawowej

Jasełka Bożonarodzeniowe

Wizyta niewidomych

Święto Patronki Szkoły

Święto Patronki Szkoły Podstawowej w Morawczynie

W dniu 21 grudnia 2017 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Morawczynie po raz kolejny świętowała Dzień Patronki Szkoły – Wiktorii Baranówny, która wraz z mieszkanką wsi Florentyną Plewą poniosła męczeńską śmierć ginąc z rąk Gestapo w przeddzień wigilii Bożego Narodzenia 23 grudnia 1943r. Obie bohaterki zostały ostrzeżone o niebezpieczeństwie aresztowania, a mimo to pozostały na miejscu świadome, że jeśli uciekną to Niemcy spacyfikują całą wieś. Od wielu lat w uroczystości tej biorą udział zaproszeni goście z rodzinnej miejscowości Wiktorii Baranówny z Zielonek w osobach: Pana Mariusza Zielińskiego- Dyrektora Biblioteki Publicznej w Zielonkach, Pani Bożeny Nowak – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Zielonkach, Pana Władysława Orzechowskiego – sołtysa wsi, rodziny Wiktorii Baranówny i mieszkańców Zielonek. W obchodach Święta wzięli udział również księża z parafii Św. Marcina w Klikuszowej, Wójt Gminy Nowy Targ Pan Jan Smarduch, radni powiatu nowotarskiego- pani Józefa Guziak i pan Stanisław Żółtek, radny gminy Nowy Targ pan Jan Łabuda, Tadeusz Morawa – syn przyjaciela Wiktorii Baranówny, Józefa Łysa – córka Florentyny Plewy wraz z rodziną, Pan Piotr Łabuda sołtys wsi, Rada Sołecka, Zarząd Spółki Leśnej, Zarząd OSP, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy Morawczyny.

Święty Mikołaj

W dniu 6 grudnia dzieci z naszej Szkoły odwiedził Święty Mikołaj i to dwukrotnie.
Dzieci z klas 0 - III zostały obdarowane paczkami ufundowanymi przez zaprzyjaźnionego z naszą Szkołą pana Stanisława Żółtka.
Dziękujemy za pamięć i dobre serce !

Szkolny turniej tenisa stołowego

W dniach 15-17 listopada 2017 w naszej szkole został rozegrany Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego. Miejscem rozgrywek była sala gimnastyczna w naszej Szkole. Turniej był skierowany do dzieci Naszej szkoły.
Spotkanie rozpoczęło się powitaniem wszystkich na sali, wyjaśnieniu celu jakiemu jest poświecony i ogłoszono otwarcie imprezy sportowej.

Iluzjonista

Występ iluzjonisty

11 Listopada

Wolność nie jest naszą osobistą własnością, wolność nie jest darem danym nam na zawsze, wolność jest zadaniem, do którego każdy z nas musi wzrastać przez całe życie. Wolność, to nasz moralny obowiązek...
W tym duchu uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystą akademię z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 11 listopada to szczególna data dla Polski i Polaków. Obowiązkiem naszym jest pielęgnowanie pamięci o przodkach, którym zawdzięczamy wolność. Dlatego chcemy przepełnieni głębokim uczuciem patriotyzmu złożyć hołd naszej Ojczyźnie i tym, którzy poświęcili dla niej swoje życie.

Jesienna sałatka

W dniu 05 października przedszkolaki zrobiły pyszna i zdrową sałatkę owocową.
Wszystkie dzieci z chęcią zjadły samodzielnie wykonane przysmaki.

Ognisko "Zerówki"

W dniu 02 października dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w integracyjnym ognisku.
Wycieczka odbyła się przy pięknej jesiennej aurze. A zabawy na świeżym powietrzu wzmogły tylko apetyt na pyszną kiełbasę z ogniska.

Strona 1 z 10 1 2 3 4 > >>