Strona Główna Galeria Zdjęć Wrzesień 26 2018 10:19:07

Witaj na stronie internetowej Szkoły Podstawowej
im. Wiktorii Baranówny w Morawczynie
  Oczyszczacz powietrza

W dniu 3 września 2018 r. Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Baranówny w Morawczynie otrzymała oczyszczacz powietrza.
Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.
Zakup oczyszczaczy jest elementem akcji społecznej mającej na celu uwrażliwienie na problemy jakości powietrza. „Oczyszczacze powietrza dla każdej zgłoszonej placówki, to nie tylko lepsze powietrze dla naszych dzieci, to również zwrócenie uwagi dorosłym, by zaczęli przykładać większą wagę do stosowanego w ich domach źródła ogrzewania”.

Więcej informacji o akcji Marszałka Województwa Małopolskiego

Klauzula informacyjna
Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1 informujemy, iż:

Wycieczka kl.7 do Krakowa

Wycieczka klasy 7 do Krakowa

Dzień Dziecka

Dzień 1 czerwca świętowaliśmy szczególnie. Gościem naszej szkoły był pan Stanisław Żółtek który wraz z panem Andrzejem przeprowadzili egzamin na Kartę rowerową. Wśród dzieci zostały również rozlosowane nagrody podarowane przez pana Stanisława: breloczki, kamizelki rowerowe i nagroda główna czyli rower. W tym roku szczęśliwą posiadaczką roweru stała się Sara Myrda z klasy IV, wszystkim serdecznie gratulujemy.
Następnie dzieci wzięły udział w konkursach i zabawach sportowych.

Zarządzenie Wóta ws. rekrutacji do oddziału przedszkolnego i klasy I

- Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego

- Oświadczenie o miejscu zamieszkania

- Rekrutacja do klasy pierwszej

- Rekrutacja do oddziału przedszkolnego

- Wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej

- Wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego

- Zgłoszenie do klasy pierwszej obwodowej szkoły podstawowej

Jasełka Bożonarodzeniowe

Wizyta niewidomych

Święto Patronki Szkoły

Święto Patronki Szkoły Podstawowej w Morawczynie

W dniu 21 grudnia 2017 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Morawczynie po raz kolejny świętowała Dzień Patronki Szkoły – Wiktorii Baranówny, która wraz z mieszkanką wsi Florentyną Plewą poniosła męczeńską śmierć ginąc z rąk Gestapo w przeddzień wigilii Bożego Narodzenia 23 grudnia 1943r. Obie bohaterki zostały ostrzeżone o niebezpieczeństwie aresztowania, a mimo to pozostały na miejscu świadome, że jeśli uciekną to Niemcy spacyfikują całą wieś. Od wielu lat w uroczystości tej biorą udział zaproszeni goście z rodzinnej miejscowości Wiktorii Baranówny z Zielonek w osobach: Pana Mariusza Zielińskiego- Dyrektora Biblioteki Publicznej w Zielonkach, Pani Bożeny Nowak – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Zielonkach, Pana Władysława Orzechowskiego – sołtysa wsi, rodziny Wiktorii Baranówny i mieszkańców Zielonek. W obchodach Święta wzięli udział również księża z parafii Św. Marcina w Klikuszowej, Wójt Gminy Nowy Targ Pan Jan Smarduch, radni powiatu nowotarskiego- pani Józefa Guziak i pan Stanisław Żółtek, radny gminy Nowy Targ pan Jan Łabuda, Tadeusz Morawa – syn przyjaciela Wiktorii Baranówny, Józefa Łysa – córka Florentyny Plewy wraz z rodziną, Pan Piotr Łabuda sołtys wsi, Rada Sołecka, Zarząd Spółki Leśnej, Zarząd OSP, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy Morawczyny.

Święty Mikołaj

W dniu 6 grudnia dzieci z naszej Szkoły odwiedził Święty Mikołaj i to dwukrotnie.
Dzieci z klas 0 - III zostały obdarowane paczkami ufundowanymi przez zaprzyjaźnionego z naszą Szkołą pana Stanisława Żółtka.
Dziękujemy za pamięć i dobre serce !

Szkolny turniej tenisa stołowego

W dniach 15-17 listopada 2017 w naszej szkole został rozegrany Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego. Miejscem rozgrywek była sala gimnastyczna w naszej Szkole. Turniej był skierowany do dzieci Naszej szkoły.
Spotkanie rozpoczęło się powitaniem wszystkich na sali, wyjaśnieniu celu jakiemu jest poświecony i ogłoszono otwarcie imprezy sportowej.

Strona 1 z 11 1 2 3 4 > >>