Strona Główna Galeria Zdjęć Czerwiec 23 2018 21:25:13

Witaj na stronie internetowej Szkoły Podstawowej
im. Wiktorii Baranówny w Morawczynie
  Klauzula informacyjna
Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1 informujemy, iż:

Wycieczka kl.7 do Krakowa

Wycieczka klasy 7 do Krakowa

Dzień Dziecka

Dzień 1 czerwca świętowaliśmy szczególnie. Gościem naszej szkoły był pan Stanisław Żółtek który wraz z panem Andrzejem przeprowadzili egzamin na Kartę rowerową. Wśród dzieci zostały również rozlosowane nagrody podarowane przez pana Stanisława: breloczki, kamizelki rowerowe i nagroda główna czyli rower. W tym roku szczęśliwą posiadaczką roweru stała się Sara Myrda z klasy IV, wszystkim serdecznie gratulujemy.
Następnie dzieci wzięły udział w konkursach i zabawach sportowych.

Zarządzenie Wóta ws. rekrutacji do oddziału przedszkolnego i klasy I

- Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego

- Oświadczenie o miejscu zamieszkania

- Rekrutacja do klasy pierwszej

- Rekrutacja do oddziału przedszkolnego

- Wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej

- Wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego

- Zgłoszenie do klasy pierwszej obwodowej szkoły podstawowej

Jasełka Bożonarodzeniowe

Wizyta niewidomych

Święto Patronki Szkoły

Święto Patronki Szkoły Podstawowej w Morawczynie

W dniu 21 grudnia 2017 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Morawczynie po raz kolejny świętowała Dzień Patronki Szkoły – Wiktorii Baranówny, która wraz z mieszkanką wsi Florentyną Plewą poniosła męczeńską śmierć ginąc z rąk Gestapo w przeddzień wigilii Bożego Narodzenia 23 grudnia 1943r. Obie bohaterki zostały ostrzeżone o niebezpieczeństwie aresztowania, a mimo to pozostały na miejscu świadome, że jeśli uciekną to Niemcy spacyfikują całą wieś. Od wielu lat w uroczystości tej biorą udział zaproszeni goście z rodzinnej miejscowości Wiktorii Baranówny z Zielonek w osobach: Pana Mariusza Zielińskiego- Dyrektora Biblioteki Publicznej w Zielonkach, Pani Bożeny Nowak – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Zielonkach, Pana Władysława Orzechowskiego – sołtysa wsi, rodziny Wiktorii Baranówny i mieszkańców Zielonek. W obchodach Święta wzięli udział również księża z parafii Św. Marcina w Klikuszowej, Wójt Gminy Nowy Targ Pan Jan Smarduch, radni powiatu nowotarskiego- pani Józefa Guziak i pan Stanisław Żółtek, radny gminy Nowy Targ pan Jan Łabuda, Tadeusz Morawa – syn przyjaciela Wiktorii Baranówny, Józefa Łysa – córka Florentyny Plewy wraz z rodziną, Pan Piotr Łabuda sołtys wsi, Rada Sołecka, Zarząd Spółki Leśnej, Zarząd OSP, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy Morawczyny.

Święty Mikołaj

W dniu 6 grudnia dzieci z naszej Szkoły odwiedził Święty Mikołaj i to dwukrotnie.
Dzieci z klas 0 - III zostały obdarowane paczkami ufundowanymi przez zaprzyjaźnionego z naszą Szkołą pana Stanisława Żółtka.
Dziękujemy za pamięć i dobre serce !

Szkolny turniej tenisa stołowego

W dniach 15-17 listopada 2017 w naszej szkole został rozegrany Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego. Miejscem rozgrywek była sala gimnastyczna w naszej Szkole. Turniej był skierowany do dzieci Naszej szkoły.
Spotkanie rozpoczęło się powitaniem wszystkich na sali, wyjaśnieniu celu jakiemu jest poświecony i ogłoszono otwarcie imprezy sportowej.

Iluzjonista

Występ iluzjonisty