Strona Główna Galeria Zdjęć Luty 21 2018 21:45:23
Program profilaktyki
Program wychowawczy

Konkurs matematyczny "Matmix"

11 maja uczniowie naszej szkoły : Karolina Brodzik i Justyna Bryja brali udział w konkursie matematycznym "Matmix"

Wizyta w Zielonkach

9 maja 2017r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami byli na wycieczce w Zespole Szkół w Zielonkach na zaproszenie Pani Dyrektor Bożeny Nowak. Wycieczka ta zbiegła się z ważnym wydarzeniem obchodzonym 8 maja w całym kraju- Dniem Zwycięstwa upamiętniającym 72 rocznicę zakończenia II wojny światowej.
Dwie daty - 8 i 9 maja 1945 roku - są uznawane na świecie za moment zakończenia
II wojny światowej. W Europie Zachodniej, a od niedawna także w Polsce, oficjalnym
Dniem Zwycięstwa jest 8 maja. Tego dnia w 1945 roku, o godz. 15.00, ogłoszono
koniec wojny. Dzień wcześniej, 7 maja, Niemcy podpisały swoją kapitulację w
Reims (Francja), w obecności przedstawicieli Wielkiej Brytanii, Francji i ZSRR.
Rosjanie zażądali jednak od Niemiec osobnego podpisania kapitulacji. Nastąpiło to w
Berlinie o północy z 8 na 9 maja, a według czasu moskiewskiego - o godz. 2.00 już 9 maja. Stąd w ZSRR jako datę zakończenia wojny przyjęto 9 maja. Również w Polsce przez ponad 40 lat oficjalnie Dzień Zwycięstwa obchodzono 9 maja.

Dzień Papieski

Świąteczna paczka - akcja charytatywna

Powitanie Wiosny

Powitanie Wiosny.
W dniu 21 marca mieliśmy w naszej szkole „Dzień koloru zielonego”,
Z okazji pierwszego dnia kalendarzowej wiosny.
Uczniowie przyszli do szkoły ubrani na zielono i żółto,
Odbył się konkurs kulinarny, dzieci stworzyły portrety z owoców:
Panią wiosnę, Vita-pirata, Wiosennego stworka…
Następnie każda z klas zrobiła z owoców pyszną i zdrową sałatkę.
Zdrowo i kolorowo przywitaliśmy upragnioną porę roku

Program "Trzymaj Formę"

Szkoła Podstawowa w Morawczynie bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Trzymaj Formę!". Współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia. Celem programu "Trzymaj Formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

Małopolska w zdrowej atmosferze

W dniu 7 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie dla klas IV-VI z p. Pauliną Białoń podinspektorem i eko-doradcą Urzędu Gminy w Nowym Targu dotyczące jakości powietrza oraz szkodliwości smogu, w związku z projektem realizowanym przy wsparciu Programu LIFE Unii Europejskiej pt. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”.

Zabawa karnawałowa

W dniu 16 lutego odbyła się w naszej szkole „Zabawa karnawałowa”.
Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach tanecznych,
wybieraliśmy najpiękniejszy strój karnawałowy, były nagrody
i dużo radości.

Jasełka Bożonarodzeniowe

Święto Patrona Szkoły

Dziś społeczność Szkoły Podstawowej im. Wiktorii Baranówny w Morawczynie obchodziła uroczysty Dzień Patronki Szkoły z udziałem zaproszonych gości - Jana Smarducha wójta Gminy Nowy Targ, Jadwigi Batkiewicz dyrektor ZEAS Gminy Nowy Targ, księdza proboszcza i księży wikariuszy parafii Klikuszowa, Bożeny Nowak dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zielonkach z delegacją uczniów i nauczycieli oraz pocztem sztandarowym, Mariusza Zielińskiego dyrektora Biblioteki Publicznej w Zielonkach wraz z liczną delegacją gości z Zielonek – rodzinnej miejscowości patronki szkoły w Morawczynie.

Szopki Bożonarodzeniowe

Strona 3 z 10 < 1 2 3 4 5 6 > >>