Szkoła Podstawowa w Morawczynie
   Strona Główna Galeria Zdjęć Styczeń 19 2019 03:06:44   
 Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria Zdjęć
Nasza miejscowość
Nasz patron
Kontakt
Wymagania edukacyjne
Statut Szkoły
Program wychowawczo-profilaktyczny
 Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 55
Najnowszy Użytkownik: iwona5
  Święto Patronki Szkoły


Święto Patronki Szkoły Podstawowej w Morawczynie

W dniu 21 grudnia 2017 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Morawczynie po raz kolejny świętowała Dzień Patronki Szkoły – Wiktorii Baranówny, która wraz z mieszkanką wsi Florentyną Plewą poniosła męczeńską śmierć ginąc z rąk Gestapo w przeddzień wigilii Bożego Narodzenia 23 grudnia 1943r. Obie bohaterki zostały ostrzeżone o niebezpieczeństwie aresztowania, a mimo to pozostały na miejscu świadome, że jeśli uciekną to Niemcy spacyfikują całą wieś. Od wielu lat w uroczystości tej biorą udział zaproszeni goście z rodzinnej miejscowości Wiktorii Baranówny z Zielonek w osobach: Pana Mariusza Zielińskiego- Dyrektora Biblioteki Publicznej w Zielonkach, Pani Bożeny Nowak – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Zielonkach, Pana Władysława Orzechowskiego – sołtysa wsi, rodziny Wiktorii Baranówny i mieszkańców Zielonek. W obchodach Święta wzięli udział również księża z parafii Św. Marcina w Klikuszowej, Wójt Gminy Nowy Targ Pan Jan Smarduch, radni powiatu nowotarskiego- pani Józefa Guziak i pan Stanisław Żółtek, radny gminy Nowy Targ pan Jan Łabuda, Tadeusz Morawa – syn przyjaciela Wiktorii Baranówny, Józefa Łysa – córka Florentyny Plewy wraz z rodziną, Pan Piotr Łabuda sołtys wsi, Rada Sołecka, Zarząd Spółki Leśnej, Zarząd OSP, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy Morawczyny.zobacz zdjęcia
  Święty Mikołaj


W dniu 6 grudnia dzieci z naszej Szkoły odwiedził Święty Mikołaj i to dwukrotnie.
Dzieci z klas 0 - III zostały obdarowane paczkami ufundowanymi przez zaprzyjaźnionego z naszą Szkołą pana Stanisława Żółtka.
Dziękujemy za pamięć i dobre serce !


zobacz zdjęcia
  Szkolny turniej tenisa stołowego

W dniach 15-17 listopada 2017 w naszej szkole został rozegrany Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego. Miejscem rozgrywek była sala gimnastyczna w naszej Szkole. Turniej był skierowany do dzieci Naszej szkoły.
Spotkanie rozpoczęło się powitaniem wszystkich na sali, wyjaśnieniu celu jakiemu jest poświecony i ogłoszono otwarcie imprezy sportowej.

zobacz zdjęcia
  Iluzjonista


Występ iluzjonisty


zobacz zdjęcia
  11 Listopada

Wolność nie jest naszą osobistą własnością, wolność nie jest darem danym nam na zawsze, wolność jest zadaniem, do którego każdy z nas musi wzrastać przez całe życie. Wolność, to nasz moralny obowiązek...
W tym duchu uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystą akademię z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 11 listopada to szczególna data dla Polski i Polaków. Obowiązkiem naszym jest pielęgnowanie pamięci o przodkach, którym zawdzięczamy wolność. Dlatego chcemy przepełnieni głębokim uczuciem patriotyzmu złożyć hołd naszej Ojczyźnie i tym, którzy poświęcili dla niej swoje życie.

zobacz zdjęcia
  Jesienna sałatka


W dniu 05 października przedszkolaki zrobiły pyszna i zdrową sałatkę owocową.
Wszystkie dzieci z chęcią zjadły samodzielnie wykonane przysmaki.


zobacz zdjęcia
  Ognisko "Zerówki"


W dniu 02 października dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w integracyjnym ognisku.
Wycieczka odbyła się przy pięknej jesiennej aurze. A zabawy na świeżym powietrzu wzmogły tylko apetyt na pyszną kiełbasę z ogniska.

zobacz zdjęcia
  Wycieczka klas 6 i 7 na kręgielnię


Wycieczka klasy VI i VII na kręgielnię.


zobacz zdjęcia


  Dień Papieski


Dzień Papieski


zobacz zdjęcia
  Żywa lekcja historii


Żywa lekcja historii - ,,Wojny napoleońskie a niepodległość Polski''


zobacz zdjęcia
  Dzień Nauczyciela


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Pani Dyrektor oraz wszystkim Nauczycielom i pracownikom obsługi naszej szkoły, składamy najserdeczniejsze życzenia, niewyczerpanych sił i energii, a także zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy zawodowej.


zobacz zdjęcia
Strona 3 z 12 < 1 2 3 4 5 6 > >>
 kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac... Gry Samochodowe
 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Shunt by:
124200 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl