Strona Główna Galeria Zdjęć Październik 17 2018 11:36:48
Program wychowawczo-profilaktyczny

Zajęcia wakacyjne
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wiktorii Baranówny w Morawczynie informuje, że w okresie wakacji zostały zaplanowane następujące zajęcia:
1. Rekreacyjno-sportowe (gry zespołowe, siatkówka, koszykówka, piłka nożna, turnieje sportowe, zawody z elementami współzawodnictwa itp.) na boisku szkolnym
2. Turystyczno-krajoznawcze (wycieczki rowerowe, wycieczki piesze po okolicy, ogniska integracyjne, zawody w terenie)
Wszystkie zajęcia będą odbywać się na boisku szkolnym oraz poza terenem szkoły według ustalonego planu przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. W razie niepogody zajęcia organizowane będą na sali gimnastycznej w budynku szkoły.
Zajęcia prowadzone będą raz lub dwa razy w tygodniu w wymiarze 4 godzin w następujących terminach :

• 03.07.2017 r. (poniedziałek) od godz. 9.00 do 13.00,
• 07.07.2017 r. (piątek) od godz. 9.00 do 13.00,
• 12. 07.2017 r. (środa) od godz. 9.00 do 13.00,

Łącznie 12godzin

Nauczyciel prowadzący zajęcia: Andrzej Kasielski

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

W dniu 23 czerwca podczas uroczystej mszy świętej i akademii w szkole pożegnaliśmy kolejny rok szkolny.

Wycieczka do Nidzicy

WYCIECZKA DO NIEDZICY

W dniu 7 czerwca klasy 0-III uczestniczyły w wycieczce do Niedzicy.
Dzieci płynęły statkiem Harnaś po zalewie Czorsztyńskim, podziwialiśmy ruiny zamku w Czorsztynie i zamek w Niedzicy. Następnie udaliśmy się na spacer po zaporze i do parku miniatur zabytków Spisza, Podhala i Orawy. Na koniec czekała na dzieci największa atrakcja, wizyta w parku rozrywki gdzie szaleństwom nie było końca.

III Rajd Szlakami Oddziału W.Duszy "Szaroty"

III Rajd Szlakami Oddziału Partyzanckiego Wojciecha Duszy "Szaroty"
Zakopane - Nowe Bystre 9 czerwca 2017

zobacz film
  Wizyta Biskupa

Wizyta Księdza Biskupa Jana Szkodonia.

Dzień Dziecka

Dzień 1 czerwca świętowaliśmy szczególnie. Gościem naszej szkoły był pan Stanisław Żółtek który, przeprowadził egzamin praktyczny na kartę rowerową. Wśród dzieci zostały również rozlosowane nagrody podarowane przez pana Stanisława: breloczki, kamizelki rowerowe i nagroda główna czyli rower. W tym roku szczęśliwą posiadaczką roweru stała się Gabrysia Michalak z klasy III, wszystkim serdecznie gratulujemy.
Następnie dzieci wzięły udział w konkursach i zabawach sportowych. Słodki poczęstunek został zakupiony z pieniążków darowanych przez rodziców.
Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia serdecznie dziękujemy.

Dzień Mamy

W dniu 26 maja obchodziliśmy „Dzień mamy i taty”, uczniowie naszej szkoły przygotowali dla swoich rodziców program artystyczny i laurki z życzeniami. Na gości czekał także słodki poczęstunek. Dzieci jak zawsze spisały się na medal, występując dla tak szczególnych gości.

Konkurs matematyczny "Matmix"

11 maja uczniowie naszej szkoły : Karolina Brodzik i Justyna Bryja brali udział w konkursie matematycznym "Matmix"

Wizyta w Zielonkach

9 maja 2017r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami byli na wycieczce w Zespole Szkół w Zielonkach na zaproszenie Pani Dyrektor Bożeny Nowak. Wycieczka ta zbiegła się z ważnym wydarzeniem obchodzonym 8 maja w całym kraju- Dniem Zwycięstwa upamiętniającym 72 rocznicę zakończenia II wojny światowej.
Dwie daty - 8 i 9 maja 1945 roku - są uznawane na świecie za moment zakończenia
II wojny światowej. W Europie Zachodniej, a od niedawna także w Polsce, oficjalnym
Dniem Zwycięstwa jest 8 maja. Tego dnia w 1945 roku, o godz. 15.00, ogłoszono
koniec wojny. Dzień wcześniej, 7 maja, Niemcy podpisały swoją kapitulację w
Reims (Francja), w obecności przedstawicieli Wielkiej Brytanii, Francji i ZSRR.
Rosjanie zażądali jednak od Niemiec osobnego podpisania kapitulacji. Nastąpiło to w
Berlinie o północy z 8 na 9 maja, a według czasu moskiewskiego - o godz. 2.00 już 9 maja. Stąd w ZSRR jako datę zakończenia wojny przyjęto 9 maja. Również w Polsce przez ponad 40 lat oficjalnie Dzień Zwycięstwa obchodzono 9 maja.

Dzień Papieski

Świąteczna paczka - akcja charytatywna