Szkoła Podstawowa w Morawczynie
   Strona Główna Galeria Zdjęć Maj 23 2018 03:00:04   
 Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria Zdjęć
Nasza miejscowość
Nasz patron
Kontakt
Wymagania edukacyjne
Statut Szkoły
Program wychowawczo-profilaktyczny
 Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 55
Najnowszy Użytkownik: iwona5
  Jasełka


Jasełka Bożonarodzeniowe


zobacz zdjęcia
  Święto Patrona Szkoły

Dziś społeczność Szkoły Podstawowej im. Wiktorii Baranówny w Morawczynie obchodziła uroczysty Dzień Patronki Szkoły z udziałem zaproszonych gości - Jana Smarducha wójta Gminy Nowy Targ, Jadwigi Batkiewicz dyrektor ZEAS Gminy Nowy Targ, księdza proboszcza i księży wikariuszy parafii Klikuszowa, Bożeny Nowak dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zielonkach z delegacją uczniów i nauczycieli oraz pocztem sztandarowym, Mariusza Zielińskiego dyrektora Biblioteki Publicznej w Zielonkach wraz z liczną delegacją gości z Zielonek – rodzinnej miejscowości patronki szkoły w Morawczynie.

zobacz zdjęcia
  Szopki Bożonarodzeniowe


Szopki Bożonarodzeniowe


zobacz zdjęcia
  Wizyta św. Mikołaja


Wizyta św. Mikołaja


zobacz zdjęcia
  Dzień Nauczyciela i pasowanie na ucznia kl. I


Pasowanie na ucznia I klasy


zobacz zdjęcia
  Wycieczka do teatru

W dniu 11 października 2016 klasy 0 i I wybrały się na wycieczkę do nowotarskiego MOK-u.
Na spektakl dla dzieci pt. „Aquarius głębinus”, w wykonaniu aktorów z teatru „Chrząszcz w Trzcinie”. Spektakl w bardzo śmieszny sposób ukazał niechlubną sprawę zanieczyszczania przez ludzi wód mórz i oceanów. Najmłodsi dowiedzieli się również jak należy postępować, żeby zapobiegać degradacji środowiska. Przedstawienie spełniło swój cel, oprócz rozrywki dzieci wiele się z niego nauczyły.

zobacz zdjęcia
  Dzień Pomarańczowy

W dniu 23 września oddział przedszkolny obchodził „Dzień koloru pomarańczowego”.
Z okazji rozpoczęcia się astronomicznej jesieni. W tym dniu wszystko było na pomarańczowo! A najważniejszym wydarzeniem było zrobienie przez dzieci soku marchewkowego. Wszystkim maluchom bardzo smakowało, dokładkom nie było końca. A odpowiednia dawka witamin wprawiła wszystkich w dobry nasrój.

zobacz zdjęcia
  Ognisko klasy II i III


14 września 2016 r. klasa druga i trzecia wybrała się na ognisko integracyjne ze swoją wychowawczynią. Dzieci zbierały chrust na ognisko, a potem każdy dzielnie smażył kiełbaskę, kromki chleba, czy małe oscypki. Dzieciom smakował posiłek przyrządzony samodzielnie. Posileni i pełni energii grali w piłkę i układali z szyszek ogromnego ptaka, który miał być orłem? Czas niestety szybko upłynął i wróciliśmy spacerem do szkoły wypoczęci, dotlenieni i zrelaksowani.

zobacz zdjęcia
  Wyjazd klasy VI do kręgielniWyjazd klasy VI do kręgielni

zobacz zdjęcia
  Wizyta policji


W czwartek 22 września naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze z wydziału drogowego
Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. W klasach 0-3 dzieci uczestniczyły w warsztatach
„Moja bezpieczna droga do szkoły” w ramach projektu „Odblaskowa szkoła”. Młodsze dzieci nauczyły się, a starsze przypomniały sobie jak prawidłowo należy przechodzić przez jezdnię, jak dzieci prawidłowo powinny być przewożone w samochodach. A przede wszystkim, że jako osoby poruszające się pieszo czy na rowerach powinny mieć na odzieży elementy odblaskowe. Dzieci wykazały się znajomością znaków drogowych i wiedzą jak bezpiecznie zachowywać się w pobliżu jezdni.
Z kolei klasy starsze uczestniczyły w prezentacji programu „Zagrożenia w sieci”.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom za pouczające spotkanie.

zobacz zdjęcia
  Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017


Wszystkim nauczycielom życzymy na najbliższe miesiące pracy dydaktyczno-wychowawczej pozytywnej energii, jakże potrzebnej do urzeczywistniania kolejnych ambitnych zamierzeń i realizacji często niełatwych przedsięwzięć.
Uczniom życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności. Oceniajcie otaczającą Was rzeczywistość przez pryzmat swojej wrażliwości, ciekawości i fascynacji. Niech osiąganie wyznaczonych celów daje Wam wiele satysfakcji,
Życzymy spokojnego roku szkolnego również rodzicom. Państwa zaangażowanie w pracę szkoły jest niezwykle cenne, dlatego prosimy o nie również w tym roku.Strona 4 z 10 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
 kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac... Gry Samochodowe
 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Shunt by:
103972 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl