Strona Główna Galeria Zdjęć Październik 17 2018 12:02:58

Powitanie Wiosny

Powitanie Wiosny.
W dniu 21 marca mieliśmy w naszej szkole „Dzień koloru zielonego”,
Z okazji pierwszego dnia kalendarzowej wiosny.
Uczniowie przyszli do szkoły ubrani na zielono i żółto,
Odbył się konkurs kulinarny, dzieci stworzyły portrety z owoców:
Panią wiosnę, Vita-pirata, Wiosennego stworka…
Następnie każda z klas zrobiła z owoców pyszną i zdrową sałatkę.
Zdrowo i kolorowo przywitaliśmy upragnioną porę roku

Program "Trzymaj Formę"

Szkoła Podstawowa w Morawczynie bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Trzymaj Formę!". Współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia. Celem programu "Trzymaj Formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

Małopolska w zdrowej atmosferze

W dniu 7 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie dla klas IV-VI z p. Pauliną Białoń podinspektorem i eko-doradcą Urzędu Gminy w Nowym Targu dotyczące jakości powietrza oraz szkodliwości smogu, w związku z projektem realizowanym przy wsparciu Programu LIFE Unii Europejskiej pt. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”.

Zabawa karnawałowa

W dniu 16 lutego odbyła się w naszej szkole „Zabawa karnawałowa”.
Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach tanecznych,
wybieraliśmy najpiękniejszy strój karnawałowy, były nagrody
i dużo radości.

Jasełka Bożonarodzeniowe

Święto Patrona Szkoły

Dziś społeczność Szkoły Podstawowej im. Wiktorii Baranówny w Morawczynie obchodziła uroczysty Dzień Patronki Szkoły z udziałem zaproszonych gości - Jana Smarducha wójta Gminy Nowy Targ, Jadwigi Batkiewicz dyrektor ZEAS Gminy Nowy Targ, księdza proboszcza i księży wikariuszy parafii Klikuszowa, Bożeny Nowak dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zielonkach z delegacją uczniów i nauczycieli oraz pocztem sztandarowym, Mariusza Zielińskiego dyrektora Biblioteki Publicznej w Zielonkach wraz z liczną delegacją gości z Zielonek – rodzinnej miejscowości patronki szkoły w Morawczynie.

Szopki Bożonarodzeniowe

Wizyta św. Mikołaja

Dzień Nauczyciela i pasowanie na ucznia kl. I

Pasowanie na ucznia I klasy

Wycieczka do teatru

W dniu 11 października 2016 klasy 0 i I wybrały się na wycieczkę do nowotarskiego MOK-u.
Na spektakl dla dzieci pt. „Aquarius głębinus”, w wykonaniu aktorów z teatru „Chrząszcz w Trzcinie”. Spektakl w bardzo śmieszny sposób ukazał niechlubną sprawę zanieczyszczania przez ludzi wód mórz i oceanów. Najmłodsi dowiedzieli się również jak należy postępować, żeby zapobiegać degradacji środowiska. Przedstawienie spełniło swój cel, oprócz rozrywki dzieci wiele się z niego nauczyły.

Dzień Pomarańczowy

W dniu 23 września oddział przedszkolny obchodził „Dzień koloru pomarańczowego”.
Z okazji rozpoczęcia się astronomicznej jesieni. W tym dniu wszystko było na pomarańczowo! A najważniejszym wydarzeniem było zrobienie przez dzieci soku marchewkowego. Wszystkim maluchom bardzo smakowało, dokładkom nie było końca. A odpowiednia dawka witamin wprawiła wszystkich w dobry nasrój.

Strona 4 z 11 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>