Strona Główna Galeria Zdjęć Luty 21 2018 21:45:45

Dzień Nauczyciela i pasowanie na ucznia kl. I

Pasowanie na ucznia I klasy

Wycieczka do teatru

W dniu 11 października 2016 klasy 0 i I wybrały się na wycieczkę do nowotarskiego MOK-u.
Na spektakl dla dzieci pt. „Aquarius głębinus”, w wykonaniu aktorów z teatru „Chrząszcz w Trzcinie”. Spektakl w bardzo śmieszny sposób ukazał niechlubną sprawę zanieczyszczania przez ludzi wód mórz i oceanów. Najmłodsi dowiedzieli się również jak należy postępować, żeby zapobiegać degradacji środowiska. Przedstawienie spełniło swój cel, oprócz rozrywki dzieci wiele się z niego nauczyły.

Dzień Pomarańczowy

W dniu 23 września oddział przedszkolny obchodził „Dzień koloru pomarańczowego”.
Z okazji rozpoczęcia się astronomicznej jesieni. W tym dniu wszystko było na pomarańczowo! A najważniejszym wydarzeniem było zrobienie przez dzieci soku marchewkowego. Wszystkim maluchom bardzo smakowało, dokładkom nie było końca. A odpowiednia dawka witamin wprawiła wszystkich w dobry nasrój.

Ognisko klasy II i III

14 września 2016 r. klasa druga i trzecia wybrała się na ognisko integracyjne ze swoją wychowawczynią. Dzieci zbierały chrust na ognisko, a potem każdy dzielnie smażył kiełbaskę, kromki chleba, czy małe oscypki. Dzieciom smakował posiłek przyrządzony samodzielnie. Posileni i pełni energii grali w piłkę i układali z szyszek ogromnego ptaka, który miał być orłem? Czas niestety szybko upłynął i wróciliśmy spacerem do szkoły wypoczęci, dotlenieni i zrelaksowani.

Wyjazd klasy VI do kręgielni

Wizyta policji

W czwartek 22 września naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze z wydziału drogowego
Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. W klasach 0-3 dzieci uczestniczyły w warsztatach
„Moja bezpieczna droga do szkoły” w ramach projektu „Odblaskowa szkoła”. Młodsze dzieci nauczyły się, a starsze przypomniały sobie jak prawidłowo należy przechodzić przez jezdnię, jak dzieci prawidłowo powinny być przewożone w samochodach. A przede wszystkim, że jako osoby poruszające się pieszo czy na rowerach powinny mieć na odzieży elementy odblaskowe. Dzieci wykazały się znajomością znaków drogowych i wiedzą jak bezpiecznie zachowywać się w pobliżu jezdni.
Z kolei klasy starsze uczestniczyły w prezentacji programu „Zagrożenia w sieci”.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom za pouczające spotkanie.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Wszystkim nauczycielom życzymy na najbliższe miesiące pracy dydaktyczno-wychowawczej pozytywnej energii, jakże potrzebnej do urzeczywistniania kolejnych ambitnych zamierzeń i realizacji często niełatwych przedsięwzięć.
Uczniom życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności. Oceniajcie otaczającą Was rzeczywistość przez pryzmat swojej wrażliwości, ciekawości i fascynacji. Niech osiąganie wyznaczonych celów daje Wam wiele satysfakcji,
Życzymy spokojnego roku szkolnego również rodzicom. Państwa zaangażowanie w pracę szkoły jest niezwykle cenne, dlatego prosimy o nie również w tym roku.

Zajęcia Wakacyjne

Zajęcia wakacyjne

Podręczniki na rok szkolny 2016/2017

Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2016/2017